החורף מגיע והפרדס שלנו שופע: לימונים, פומלות ותפוזים, מתוקים ועסיסיים :-) מבצע חבר מביא חבר: ספרו להם עלינו לחברים וצרפו אותם למשפחה! כשיזמינו משלוח תקבלו אתם מתנה טעימה מהשדה..

משק יוסף

מי אנחנו

רועי ואביטל יוסף

את המשק האורגני הקמנו בשנת 2012 עם נטיעת חלקת התאנים הראשונה, שנה לאחר שעברנו למושב באר מילכה. שנינו בוגרי הפקולטה לחקלאות ברחובות, שם רקמנו ביחד את החלום למשק חקלאי מקיים. את החיידק המדברי קבלנו עוד מימי הדרכת הטיולים שלנו בניצנה ובמצפה רמון כך שהיה ברור שהנגב הוא הכיוון. במהלך השנים צברנו ניסיון בעבודה חקלאית והעמקנו את לימודי החקלאות – גם באקדמיה בתואר שני וגם ממקורות השראה שונים: החקלאות הביודינאמית, פרמאקלצ'ר, חוות אורגניות בארץ ובעולם והרבה חברים חכמים. באר מילכה כמו הוקמה במיוחד עבורנו – מושב חקלאי קסום בים הדיונות של פיתחת ניצנה. כיום אנחנו מגדלים חמישה ילדים, מטעים וירקות אורגניים. הגשמת חלומות זו המציאות אצלנו והשמיים הם הגבול…

איפה אנחנו נמצאים

משק יוסף הוא משק אורגני הנמצא בשטח החקלאי של מושב באר מילכה, ממש על גבול סיני, בים החולות של שמורת חולות עגור. מושב באר מילכה הוקם ב-2006, גרות בו 42 משפחות. שמו ניתן לו ממיקומו מעל הבאר היושבת על מפגש הנחלים לבן וניצנה: ביר' מלגה בערבית = באר המפגש. הטבע כאן סוחף ועוצמתי: סופות החול לא מרחמות, השמש קורנת בחוזקה והחורפים קרים ויבשים. ומנגד, השקיעות מטרפות אותנו כל ערב מחדש, עם כל שיטפון הנס מתרחש גם אצלנו, וזהב החולות משרה את קסמו באפן תמידי עלינו ועל כל הסובב אותנו…

משק אורגני

משק אורגני הוא משק העובד בגישה של חקלאות בת קיימא. אנחנו מאמינים שהכל מתחיל בקרקע – קודם כל אנחנו מגדלים אדמה, דואגים לבריאותה, להזנתה באלמנטים ובמיקרו אלמנטים הנחוצים לה, שומרים על נקיונה מחומרים בלתי רצויים ומטפחים אוכלוסיית מיקרואורגניזמים משגשגת ומאוזנת. החולות של פיתחת ניצנה מהווים מצע נקי ומאוורר והצמחים מבסוטים. אנו מעשירים אותם בהרבה הרבה קומפוסט (אורגני כמובן) ובתמיסות מיקרוביאליות. הגידולים נבחרים בהתאם לעונות השנה המתאימות ומתחלפים מתוך מחשבה ודאגה לבריאות הקרקע וליצירת איזון אקולוגי במשק. איזון המתבטא ברמות הביוטיות השונות – מחיידקים ופטריות, דרך חרקים ופרוקי רגליים ועד ליונקים וציפורים. כשהאיזון מתקיים, אנו יכולים לאפשר לצמח לגדול כפי שהוא אמור: לקלוט את כל כוחות הטבע, הארציים והקוסמיים בכדי שיוכלו להניב את פירותיו- מלאים בכוחות חיים אותם יוכלו להעביר לנו, להזנתנו ולבריאותנו.

המשק האורגני שלנו נמצא תחת פיקוח של חברת אגריאור, עומד בכל התקנים האורגניים, ומלווה ע"י האירגון לחקלאות אורגנית ומדריכיו.

קישורים מעניינים

הארגון לחקלאות אורגנית: www.organic-israel.org.il

חקלאות ביודינאמית: www.biodynamics.com

באר מילכה: www.beermilka.co.il

דילוג לתוכן